Община Стара Загора и МОН обединяват усилия в превенцията срещу наркотиците

Размер на шрифта: A A A
Община Стара Загора и МОН обединяват усилия в превенцията срещу наркотиците

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, зам.-кметът Надежда Чакърова и ученици от Стара Загора обсъждат рисковете от наркотици и вейпове в рамките на кампанията „Просто кажи Не“

Община Стара Загора се включва в кампанията на Министерство на образованието и науката ( МОН) „Просто кажи Не“ със среща-разговор, посветена  на превенцията срещу зачестилите случаи на употреба на вейп, дизайнерска дрога и други наркотични вещества сред подрастващите. Събитието ще се проведе на 12 май (понеделник) от 10. 00 часа в Културен център – Стара Загора. В него ще се включат ученици от всички училища в града.

В дискусиите  ще участва министърът на образованието и науката Красимир Вълчев и зам.- кметът Надежда Чакърова. Те ще разговарят с гимназистите по актуалните теми, свързани с рисковото поведение и превенцията в училищна среда.

Специални гости ще бъдат и част от лицата на кампанията на МОН - фронтменът на група „Остава“ Свилен Ноев и Виктория Терзийска от „Мастило“.

 

Автор: Илияна Кръстева
Към всички новини
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали