Община Стара Загора представи възможностите за работа, инвестиции и туризъм в града на форума „Bulgaria Wants You“ в София

Размер на шрифта: A A A
Община Стара Загора представи възможностите за работа, инвестиции и туризъм в града на форума „Bulgaria Wants You“ в София

Програмата на събитието включваше дискусии и срещи с утвърдени личности от бизнеса, културата, науката и публичния сектор

 

На 30 май 2026 г. Община Стара Загора взе участие в националния кариерен форум „България на пет океана“, организиран от платформата Bulgaria Wants You в Интер Експо Център – София. Събитието събра на едно място представители на бизнеса, институции, образователни организации и хиляди посетители, търсещи възможности за професионална реализация и развитие в България.

Община Стара Загора беше представена от екипи на отдел „Инвестиции, енергийна ефективност и зелен преход“ и отдел „Туризъм“, които представиха пред посетителите възможностите за живот, работа, образование и бизнес развитие в града и региона.

Участието на Общината беше насочено към популяризирането на Стара Загора като привлекателно място за професионална реализация, предприемачество и инвестиции. Представителите на администрацията проведоха десетки срещи и разговори с българи от страната и чужбина, с представители на бизнеса и различни организации, проявяващи интерес към възможностите за развитие в региона. Особен акцент в дискусиите бяха благоприятната бизнес среда, индустриалните зони, развитието на високотехнологични производства, зелената трансформация и перспективите за нови инвестиции в общината.

Форумът беше открит от създателите на платформата Иван Христов и Андрей Арнаудов, които подчертаха мисията на инициативата да показва България като място за успешна професионална и лична реализация. Официално приветствие към участниците отправи и президентът на Република България Илияна Йотова, която акцентира върху значението на подобни инициативи за привличането, развитието и задържането на българските таланти в страната и за насърчаването на професионалната реализация в България.

Програмата на събитието включваше дискусии и срещи с утвърдени личности от бизнеса, културата, науката и публичния сектор. Сред участниците бяха проф. Христо Пимпирев, Люси Дяковска, министърът на културата Евтим Милошев, представители на водещи български и международни компании, инвеститори и експерти в областта на иновациите и регионалното развитие.

В рамките на форума бяха проведени интервюта с представители на участващите компании, институции и организации. От страна на Община Стара Загора в специално интервю участие взе Росица Райкова – началник на отдел „Инвестиции, енергийна ефективност и зелен преход“, която представи ключовите предимства на града като място за инвестиции, работа и устойчиво развитие.

Участието на Община Стара Загора във форума е част от последователните усилия за популяризиране на града като модерен икономически център с високо качество на живот, благоприятна бизнес среда и реални възможности за професионално развитие на младите хора и специалистите в различни сектори.

 

Информацията и снимките са предоставени от отдел „Инвестиции, енергийна ефективност и зелен преход“ към Община Стара Загора

 

Автор: Петя Кавръкова
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали