Отново се приемат отпадъци от опаковки на площадката за разделно събиране в кв. „Железник“ в Стара Загора

Размер на шрифта: A A A
Отново се приемат отпадъци от опаковки на площадката за разделно събиране в кв. „Железник“ в Стара Загора

Работно ѝ време е всеки ден от 9.30 до 18.30 часа, с обедна почивка между 13.30 и 14.30 часа, 7 дни в седмицата

 

Отстранен беше в спешен порядък техническият проблем, който стана причина временно да се прекрати приемът на отпадъци от опаковки на площадката за разделно събиране в кв. „Железник“ в Стара Загора. Това информираха от отдел „Екология, озеленяване и гори“.

Повредата на техническото устройство, което отчита количеството предадени опаковки от хартия, пластмаса и метал, бе предизвикана от токов удар. След поправката му, от днес старозагорци могат да занесат своя разделно събран отпадък от бита на специализираната площадка, която работи от ноември 2024 г. Ако в края на годината едно домакинство е предало 150 килограма отпадъци, ще получи отстъпка от 30% от такса битови отпадъци в промила за сметосъбиране и сметоизвозване, който е най-високият промил в сформирането ѝ.

Работно време на площадката в кв. „Железник“ е всеки ден от 9.30 до 18.30 часа, с обедна почивка между 13.30 и 14.30 часа. Тя работи 7 дни в седмицата, включително и през уикенда, единствено на официалните празници - не.

Целта на местната изпълнителна власт е до края на мандата да бъде изградено още едно такова екологично съоръжение в другия край на Стара Загора - в кв. „Зора“, за улеснение на гражданите.

 

Автор: Нина Цанева
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали