Сребърната медалистка от олимпийските игри в Токио Антоанета Костадинова се състезава в Стара Загора

Размер на шрифта: A A A

През уикенда Стара Загора беше домакин на Държавно първенство по спортна стрелба с малокалибрен пистолет. В надпреварата участваха близо 100 състезатели от 15 клуба.

Шампионка при жените с резултат 592 точки стана сребърната медалистка от олимпийските игри в Токио Антоанета Костадинова от отбора на "Светкавица".Втора с резултат 580 точки се нареди нейната съотборничка Мирослава Минчева. Бронзова медалистка с резултат 574 точки стана Ирина Танова от АП Спорт.

Призьорките бяха наградени от зам.-кмета на Община Стара Загора Красимира Чахова. Тя връчи на Антоанета Костадинова специална реплика на плоча на първия олимпиец Аврелий Фронтон и трите тома на книгата Шампионите разказват с пожелание за успешно представяне на финала за световната купа във Вроцлав в началото на месец ноември.

Два бронзови медала при момичетата и девойките завоюваха състезателките на КСС "Августа" Мария Атанасова и Невена Иванова.

Надпреварата се проведе на стрелбищен комплекс "Лозенец".

Автор: Павлина Дудева