Утре започва есенната обработка на тревните площи против кърлежи в Стара Загора

Размер на шрифта: A A A
Утре започва есенната обработка на тревните площи против кърлежи в Стара Загора

На 11.10.2018 г. в 20.00 ч. започва есенната обработка на тревните площи против кърлежи в детските и социални заведения, паркове, детски площадки и обществени сгради на територията на град Стара Загора. Обработката на тревните площи в детските и социалните заведения в града се извършва едновременно от три  екипа на 13.10.2018 г./събота/. Обработката на тревните площи в селата ще се извърши по график от 15.10.2018 г. Ще бъдат обработени общо 783 244 кв.м площ.

 

Със заповед на кмета на община Стара Загора са определени длъжностни лица, които да следят за изпълнението на дейностите и да присъстват при извършването и приемането на работата за съответните обекти. Копие от сключения договор с фирмата изпълнител, графика за обработка и информация за препарата, с който ще се извършва обработката ще бъдат изпратени за информация и контрол до РЗИ Стара Загора. Създадена е организация за окосяване на площите, подлежащи на обработка от съответните АБ, Звено „Озеленяване“ и директорите на съответните детски и социални заведения.

За обработката на детски площадки, зелени площи, кучешки градинки, улици и площади ще се използва препарата Сайръс 10 ЕВ - инсектицид и акарицид срещу кърлежи, комари, бълхи, мухи и хлебарки, с активно вещество циперметрин. Пръскането ще се извърши от фирма „Контрол-М” ЕООД, Стара Загора, с управител Мариана Иванова.

Община Стара Загора си запазва правото за промени в графика при наличие на неподходящи климатични условия, за което ще бъде подадена своевременно информация на сайта на общината.

 

10.10.2018 г.

 

 

 

Г Р А Ф И К

ЗА ДЕЗАКАРИЗАЦИЯ НА ГР. СТАРА ЗАГОРА М. ОКТОМВРИ 2018 г.

 

Четвъртък  11.10.2018 г.

 

От 20.00 часа

 

1. АБ ”К.Ганчев”

 

 

Детски площадки и улици:

 

1.

читалище ”К. Ганчев”

800

2.

ул. ”Мадарски конник”

800

3.

ул. ”Ст. Михайловски” зад Пощата

800

4.

Дворно място на АБ ”К. Ганчев”

800

5.

ул. ”Русалка” № 10 АПК II-ри район

1000

6.

Кучешка градина на бул. ”Св. П. Евтимий” № 7 пред Военен блок

1200

 

 

5 400

 

от  21 часа

 

2.АБ „Запад“        

            

 

Детски площадки:

 

 

Кв.”Три чучура – център”

 

1.

№ 1 и № 2 източно от ДЯ № 9

300

2.

пред р-т „Романтика“ – северно от подлеза на „Три чучура“

140

 

Кв.”Три чучура – юг”

 

3.

от източната страна на ХІ ОУ       

120

4.

от западната страна на ХІ ОУ между бл. 18 и 19      

300

5.

от западната страна на ЦДГ № 25

250

6.

до бърза закуска „Ванеса“   

50

7.

Кучешка площадка – източно от ВЕЦ   

300

8.

между бл. 40 и бл. 42 в кв. „Три чучура– юг“

60

9.

северно от „Дневен център“

400

 

Кв.”Три чучура – север”

 

10.

южно от бл. 82   

60

11.

Кучешка площадка – каре бл. 63, 64, 65 и източно от бл. 77         

1800

12.

северно от бл. 77

600

13.

до бл. 78

700

14.

южно от бл. 80   

300

 

Кв.”Казански – запад”

 

15.

западно от бл. № 29    

700

16.

между бл. № 14 и бл. №19   

1200

17.

Кучешка площадка каре бл. 32 и бл. 33

600

18.

пред бл. 2 бул. ”Цар Симеон Велики”    

60

 

Кв.”Казански – изток”

 

19.

западно от бл. №10     

150

 

 

 

 

Паркове:

 

1.

кв. Три чучура–център – южно от ДЯ № 9

1 500

2.

Тревна площ между „Руски пазар” и дерето ляв бряг       

1 500

3.

Тревна площ между бл. 2 и Автосервиз „Диана“ до м-н „Прима” и дерето – десен бряг в „Три чучура – юг“         

1 500

4.

Северната част на канала по ул. „Георги Байданов“         

3 000

5.

Артилерийски казарми-бивши

22 000

 

 

29 500

 

 

От 23 часа

 

3.АБ „Център“

 

 

Детски площадки:

 

1.

ГВТ ул.“Ген.Стефан Тошев“ № 2  /до Горското/-голяма

250

2.

ГВТ ул.“12-ти пехотен полк“ № 20  /до Горското/-малка

50

3.

ул.“Хан Аспарух“ № 25 – зад блока до кафето 

30

4.

ул.“12-ти пехотен полк“ № 4 /влакчето/  + спортна площадка

550

5.

ул.“Хан Аспарух“ № 1

100

6.

ул.“Хан Аспарух“ № 3

200

7.

ул.“Стара планина“ № 7 /нова/

200

8.

ул.“Г.С.Раковски“ № 146

50

9.

ул.“Майор Кавалджиев“ № 170 /над VII ОУ – зад блока/

400

10.

ул.“Отец Паисий“ № 104 /зад блока/

250

11.

ул.“Отец Паисий“ № 92

150

12.

ул.“Екзарх Антим“ № 72

100

13.

ул.“Столетов“ № 18

200

14.

ул.“Васил Левски“ № 10 /зад блока/

50

15.

ул.“Столетов“ № 49 /до кафето/

50

16.

ул.“Боруйград“ №16 /зад блока/

1000

17.

ул.“Княз Борис“ № 37 /зад блока/

400

18.

ул.“Славянска“ № 3 /Проф.градина/

120

19.

ул.“Славянска“ № 4 /Беройска градина/

1000

20.

ул.“Бяло море“ № 3 + спортна площадка

1700

21.

ул.“Братя Жекови“ № 62 /блок „Краставицата“/

650

22.

ул.“Гео Милев“ № 1 /зад блока/ + спортна площадка

600

23.

ул.“Света Троица“ № 61

450

24.

ул.“Кольо Ганчев“ № 86 /срещу блока – до кафето/

300

25.

ул.“Граф Игнатиев“ /до плувния басейн/

400

26.

ул.“Христо Ботев“ № 69

20

27.

ул.“Хан Аспарух“ № 25

40

 

 

9 310

 

Паркове:

 

1.

„ Пети октомври“                                                                                 

10 000

2.

„ Аязмото“ – около спортните

10 000

3.

„ Алана“                                                                                               

15 000

4.

„ Тракия“                                                                                               

6 000

5.

„ Станционна градина“                                                                       

15 000

6.

ЗООПАРК

14 000

7.

Градина „ Берое“                                                                                            

6 000

8.

Тревни площи „ Жабките“                                                                            

5 000

9.

Аязмото източно от алея „ Панкреатий“                                                     

12 000

10.

Азмото западно от алея „ Панкреатий“                                                       

6 000

11.

Разсадника „ Върха“                                                                                       

5 000

12.

Района около НАП Ст. Загора                                                                        

1 000

13.

Кучешка градинка – Аязмо

1 000

14

Античен форум   С ТРЕВНИ ПЛОЩИ

10 000

 

 

116 000

 

 

 

 

Петък 12.10.2018 г.

 

 

От 20 часа

 

2.АБ ”Железник”             

 

 

Детски площадки и улици:

 

1.

/каре/ ул. “Венера“ № 2, № 4

2 500

2.

/каре/ ул. “Ген. Иван Пашинов“ № 22

3 500

3.

/каре/ ул. “Ген. Иван Пашинов“ № 29, № 31

2 000

4.

/каре/ ул. “Арх. Хр. Димов“ № 30, № 32

2 000

5.

/каре/ ул. „Арх. Хр. Димов“ № 15, № 17

3 500

6.

/каре/ ул. “Арх. Хр. Димов“ № 16, № 18

3 500

7.

/каре/ ул. “Арх. Хр. Димов“ № 10, № 12

3 000

8.

/каре/ ул. “Загорка“ № 35, № 37

3 000

9.

/каре/ ул. “Загорка“ № 31, № 33

3 000

10.

/каре/ ул. “Загорка“ № 9, № 11

3500

11.

/каре/ ул. “Арх. Хр. Димов“ № 38 и ул. “Младост“ № 27

3 000

12.

Кучешка площадка  ул. “Ген.Иван Пашинов“ срещу блок № 18

500

 

 

33 000

 

 

От 21.30 часа

3.АБ „Изток”

 

 

Детски площадки:

 

1.

ул. “Гурко” № 104    

2 000

2.

ул. “Христо Ботев” № 124 – юг      

1 000

3.

ул. „Ген. Столетов“ № 90 – юг

2 000

4.

на изток от “Подп. Калитин” 28

2 000

5.

кв. ”Самара” до бл. 9

500

6.

кв. ”Самара” до бл. 3

500

7.

бул. „Н.Петков“ ” № 43-45

1 000

8.

ул.“Хан Тервел“ и ул. „Хр.Морфова“- югозапад

2 000

9.

ул.“ Ген.Гурко“ № 137- север                            

2 000

10.

ул.“ Ст.Караджа“ 26- юг                                   

3 000

11

ул.“ Ген.Гурко“ №100-юг

1 000

12

Ул Христо Ботев №130

1 000

13

Ул Христо Ботев №149 вх.В-север

200

14

Ул. Св. К и Методи №3-запад

1 000

15

Ул.Българско опълчение №70

500

16

Площадка на изток от ОУ Самара

1 000

17

Ул.Ген. Скобелев №37

1 000

18

Ул.Райна Княгиня №2-на изток от ДЯсла №6

1 000

19

Ул.Димитър Подвързачов №1-север

1 000

20

Ул. Радецки-западно от магазин Лидъл

500

21

Бул Никола Петков №47

500

 

 

24 700

 

Паркове:

 

1.

“Христина Морфова”          

16 000

2.

“Бедечка” – от двете страни на алеите      

10 000

3.

Езеро „Загорка”        

20 000

4.

“Бранителите”

24 000

5.

Градина “Подполковник Калитин”           

2 400

6.

„Тополите” /баня Пиперка/

6 000

7.

Кв. Самара от двете страни на р. Бедечка

2 000

 

 

 

 

 

80 400

 

 

 

 

 

Понеделник 15.10.2018 г

 

От 19.00 часа

 

 

1.ГРОБИЩНИ ПАРКОВЕ-20 000 кв.м.

 

 

 

От 20.00 часа

2.АБ ”Зора”

         

 

Детски площадки и улици:

 

1.

ул. „Волна песен“ № 1                           

2 000

2.

детска и спортна площадки в двора на АБ „Зора

2 000

3.

западно на ул. „Хрищян войвода“ № 11

1 000

4.

кучешка градина                                                                        

1 000

5.

стадиона 

3 000

 

 

9 000

 

 

От 21.00 часа

3.АБ ”Лозенец”

 

 

Площади:

 

1.

„Победа“

1 500

 

Улици:

 

1.

„Витоша“

3 600

2.

„Мусала“

4 000

3.

„Богдан“

900

4.

„Ком“

1 300

5.

„Знание“

500

6.

„Сакар“

700

7.

„Околчица“

1 300

8.

„Спартак“

700

9.

„Вяра“

200

10.

„Ивайло“

1 500

11.

„Беласица“

1 300

12.

„Момчил войвода“

1 000

13.

„Бенковски“

1 000

14.

„Кармен“

1 500

15.

„Мургаш“

1 500

16.

„Бузлуджа“

800

17.

„Вихрен“

2 500

18.

„Братан“

700

19.

„Гьоновец“

800

20.

„Планинец“

800

21.

„Белмекен“

800

 

 

28 900

 

 

 

СЪБОТА 13.10.2018 г.

 

I-ви екип – СОЦИАЛНИ И ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ

 

Отговорник  Иван Михайлов Стоянов Тел.089 855 4050

 

От 9.00 часа

 

1

ДГ № 33 „Люляк“, кв.“Зора“

5 000

2

ЦНСТДМУ- кв.“Зора“, ул. Освобождение № 13

688

3

ЦНСТДМБУ - кв. „Зора“, ул. Малина № 4

480

4

ДГ № 68 „Патиланско царство“, бул. „Цар Симеон Велики“№289

2000

5

ДЯ № 3 „Маргаритка“, бул. „Цар Симеон Велики“№248

700

6

ДГ № 34 „Райна Княгиня“, кв.“Самара“, ул.“Христина Морфова“№43

2000

7

ДГ № 5 „Мечо Пух“, ул.“Подп. Калитин“ №28

3000

8

ДЯ № 5 „Първи юни“, ул.“Христо Ботев“ №8

2000

9

ДГ № 20 „Мир“,  кв.Казански,  ул.“Тича“ №1

3000

10

ДГ № 4 „Бреза“,  кв.“Казански“,  запад

3250

11

ДЦДМУ  Ст. Загора, кв. „Три чучура юг“

1800

12

ДГ № 25 „Ален мак“, кв. „Три чучура юг“

1000

13

ДГ № 58 „Звездица“, кв. „Железник“

2000

14

ДЯ № 9 „Роза“, кв. „Три чучура “

540

15

ДГ № 1 „Звънче“, кв. „Три чучура север“

2000

16

ЦНСТДМБУ, кв. „Три чучура-север“, ул. „Никола Икономов“№ 34

398

17

ДДЛРГ “Българка”, ул.“Мусала“№32

4000

18

ДДЛРГ “Т.Попова”, бул. „Патриарх Евтимий“№169

2500

19

ДВФУ с ОР, ул.“Хан Аспарух“ №47 / Дом на инвалида

6800

 

 

43 156

 

 

 

ІІ-ри екип  - СОЦИАЛНИ И ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ

 

Отговорник Тодор Ганчев Ганчев Тел.088 481 8197

От 9.00 часа

 

1

ЦГ №11 „Загоре“, АПК „Загоре“

1500

2

ЦНСТДМ, кв. „АПК“, ул.“Ален мак“ № 6

383

3

ДЯ №13 „Росица“, кв.“К.Ганчев“, ул.“Копринка“

1000

4

ЦНСТДМ,  кв.„К. Ганчев“, ул. „Детелина“ № 8  

319

5

ДГ №35 „Свобода“, ул.“Хан Аспарух“ №15

700

6

ДГ №17 „Знаме на мира“, ул.“Г.Кюмюрев“ №22

731

7

ДГ №13 „Пролет“, бул.“М.Кусев“ №50

150

8

ДГ №23 „Кипарис“, ул.“Цар Асен“ №172

1000

9

ДЯ №12 „Боровец“, ул.“Каменец“ №13 / с/у кортовете

2460

10

ДГ №10 „Светлина“, ул.“Проф. П.Гогошев“ №37  с/у кортовете

4200

11

ДГ №24 „Радост“, ул.“Ген.Столетов“ №1 / до Млечна кухня

1000

12

ЦНСТДМ, кв.“Македонски“,  ул.„Чавдар“ № 5 / над млечна кухня

424

13

ЦНСТДМ, кв.“Македонски“,  ул.„Чавдар“ № 7 над млечна кухня

268

14

ДЯ №7 „Еделвайс“, ул.“Александър Батенберг“ №30

500

15

ДГ №2 „Зорница“, ул.“Ст.Станболов“ №35

150

16

ДЯ №2 „Синчец“, ул.“Отец Пайсий“ №155

30

17

ДГ № 7 „Светулка“, ул.“Л.Каравелов“ №26

863

18

ДГ № 8 „Българче“, ул.“Ген.Гурко“ №49

60

 

 

15 738

 

 

ІІI-ти екип  - СОЦИАЛНИ И ДЕТСКИ ЗАВЕДЕНИЯ

Отговорник Цветомир Тодоров 088515 0743

От 9,00 часа

 

 

1

ДГ №29 „Славейче“, ул.“Ген.Столетов“ №76

1000

2

ДЯ №6 „Щастие“, ул.“Д.Подвързвачов“ №9А

2500

3

ДГ №66 „Детски рай“, ул.“Августа Траяна“ №59

3200

4

ДДЛРГ „М.Терезия“, ул.“Д.Караджов“№2

2500

5

ДЯ №1, ул.“Д.Караджов“№10

1500

6

ДЯ № 8 „Кокиче“, ул.“Г.С.Раковски“ №54

1000

7

ДГ № 6 „Камбанка“, ул.“Г.С.Раковски“ №74

1100

8

ДГ № 3 „Ян Бибиян“, ул.“Цар Шишман“ №50

650

9

ДГ № 31 „Слънце“, ул.“Отец Паисий“ №2

1700

 

 

15 150

 

 

 

 

 

Горещ телефон
за сигнали