Ветераните на „Берое“ се класираха за финала на Републиканското първенство

Размер на шрифта: A A A
Ветераните на „Берое“ се класираха за финала на Републиканското първенство

 

На 21 май от 15.00 ч. старозагорският отбор ще се изправи срещу „Бистришките тигри“

 

Отборът по футбол на ФК „Берое-1916-Ветерани се класира за финала на Републиканското първенство за ветерани, организирано от Български футболен съюз. Финалната среща ще се проведе на 21 май 2026 г. от 15.00 ч. на стадион „Христо Ботев“ („Колежа“) в Пловдив, където старозагорският тим ще се изправи срещу „Бистришките тигри“ в двубой за първото място.

По пътя към финала ветераните на „Берое“ елиминираха отборите на Бургас и Пловдив, а на полуфинала, изигран на 7 май 2026 г. във Велико Търново, постигнаха убедителна победа с 6:0 над „Спартак Варна“.

Тимът участва повече от 20 години в Републиканското първенство за ветерани и през годините се утвърждава като един от водещите отбори в страната, както и сред най-силните представители на област Стара Загора.

В историята си ветераните на „Берое“ печелят титлата Републикански шампион на България през 1989 г., а година по-рано – през 1988 г., стават вицешампиони на страната.

 

Автор: Илияна Кръстева
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали