Зам.-кметът Надежда Чакърова поздрави Мариета Петрова за отличието „Свети Иван Рилски“ от името на кмета Живко Тодоров

Размер на шрифта: A A A
Зам.-кметът Надежда Чакърова поздрави Мариета Петрова за отличието „Свети Иван Рилски“ от името на кмета Живко Тодоров

Директорът на ППМГ „Гео Милев“ получи признание за високите професионални постижения и приноса си към развитието на българското образование

 

Днес в сградата на Община Стара Загора директорът на ППМГ „Гео Милев“ Мариета Петрова бе поздравена по повод присъждането на престижната награда на Министерството на образованието и науката „Свети Иван Рилски“.

Отличието се присъжда за високи резултати в професионалната дейност и значим принос към развитието на българското образование. Наградата е признание за професионализма, последователността и отдадеността на Мариета Петрова в развитието на една от най-успешните гимназии в страната и за утвърждаването на високото ниво на образованието в Стара Загора.

По време на церемонията бяха отправени поздравления към директора на ППМГ „Гео Милев“ за приноса ѝ към развитието на младите хора, високите постижения на учениците и авторитета на гимназията като едно от водещите училища в България.

Зам.-кметът на Община Стара Загора с ресор „Образование и младежки дейности“ Надежда Чакърова поздрави Мариета Петрова по повод отличието „Св. Иван Рилски“, връчено ѝ от Министерството на образованието и науката.

„Тази награда отдавна не е присъждана в Стара Загора и е истински повод за гордост за цялата образователна общност в нашия град, особено в навечерието на 24 май“, подчерта Надежда Чакърова. От името на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров тя връчи на директора на ППМГ „Гео Милев“ благодарствен адрес и поздрави целия екип на гимназията за устойчивите резултати и високия професионализъм.

В словото си зам.-кметът акцентира върху отличните резултати на учениците на държавните зрелостни изпити и националното външно оценяване, както и върху трайния интерес към приема в гимназията.

„ППМГ „Гео Милев“ е предпочитано място за обучение, защото стандартът и качеството на образованието, които предлага, са точно това, което заслужават нашите ученици“, отбеляза Чакърова.

Тя подчерта още, че наскоро откритият STEM център в гимназията е сред най-впечатляващите образователни пространства, които е виждала в страната.

„Гимназията вече отговаря не само с резултатите си, но и с модерната материална база и високотехнологичната среда, които съвременното образование изисква“, каза още Надежда Чакърова. По думите ѝ отличието е признание не само за директора, а за целия екип на училището и за визията, с която се развива образованието в Стара Загора.

Тя припомни още, че Община Стара Загора последователно инвестира в образователната инфраструктура и подкрепя училищата в усилията им да осигуряват качествено и модерно обучение. В тази връзка беше отбелязано и предстоящото обновяване на дворното пространство и спортните игрища на гимназията.

„Това отличие е признание не само за ППМГ „Гео Милев“, а за цялото образование в Стара Загора и за всички деца на нашия град“, подчерта още Чакърова.

В края на приветствието си тя поздрави и зрелостниците на гимназията, като припомни, че и тази година Община Стара Загора организира тържествено изпращане на абитуриентите на Античния форум „Августа Траяна“ на 23, 24 и 25 май с червен килим, музика и тематични кътове за снимки.

„Учениците заслужават този красив спомен и усещането, че Стара Загора винаги ще остане техният роден град и мястото, към което да се връщат с обич“, каза още Надежда Чакърова.

Директорът на ППМГ „Гео Милев“ Мариета Петрова благодари за високата оценка и подкрепата към гимназията.

„Тази награда е признание за труда на целия екип. През последните години работим последователно за изграждането на модерна и дигитализирана образователна среда, а успехите на учениците са резултат именно от споделените усилия на всички преподаватели“, каза Петрова.

Тя разказа още, че отличието ѝ е било връчено тържествено в Рилския манастир, където е била отслужена литургия и осветени иконите, придружаващи наградата.

Мариета Петрова припомни, че през годините екипът на гимназията е получил редица престижни отличия, сред които „Анастасия Тошева“, „Млада Загора“ и „Митрополит Методий Кусев“.

„Всички тези награди са оценка за работата на екипа и за подкрепата, която винаги сме получавали от Община Стара Загора. Всеки път, когато сме имали нужда от съдействие, сме срещали разбиране и подкрепа“, подчерта директорът на гимназията.

Тя отбеляза още, че учениците на ППМГ „Гео Милев“ продължават да постигат високи резултати в национални олимпиади, състезания и спортни форуми във всички направления.

Наградите „Свети Иван Рилски“ се връчват ежегодно от Министерството на образованието и науката на директори с доказан принос към развитието на българското образование. Отличията традиционно се присъждат по повод 11 май – Деня на светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий, в Рилската света обител.

 

 

Автор: Ивелина Димитрова
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали