Започна събарянето на сградата на Стария съвет

Размер на шрифта: A A A
Започна събарянето на сградата на Стария съвет Триетажната административна сграда в центъра на Стара Загора, позната като Стария съвет, съвсем скоро ще отвори пространство за продължението на парк „5-и октомври“. Днес започнаха дейностите по събарянето на постройката, която бе определена от експертите на Община Стара Загора като опасна.
Методът на събарянето е по предписание на Община Стара Загора, уточниха от фирмата, която извършва дейностите - „Елми“ ООД. Постройката ще бъде премахната за малко над 2 седмици, допълниха те.
„Даваме своеобразен старт на един проект, който ще преобрази изцяло облика на центъра на нашия град. Трябва да се отбележи и че от Общината избраха старозагорска фирма, която да извърши дейностите, което за пореден път доказва, че тя мисли за благото на местния бизнес“, подчерта Методи Губеров, работещ в „Елми“. Той уточни, че до двадесетина дни, пространството зад Универсалния магазин трябва да бъде разчистено от отломките.
Новосформираната свободна зона ще се впише в облика на централната градска част като естествено продължение на Градската градина. Разработката е дело на архитектурно студио „Х2“, което спечели конкурса за идеен проект за площад на мястото на стария градски съвет.
      
3. 08. 2017 г.
Автор: община Стара Загора
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали