Следващата седмица ще бъде извършено второ пръскане за комари в Стара Загора

Размер на шрифта: A A A


Предвид очакваните според метеорологичните прогнози валежи през почивните дни, вместо на 14.07.2017 г., повторното пръскане срещу комари в Стара Загора ще се извърши на 18.07.2017 г. от 20.00 ч. Ще бъде използван препаратът против комари, мухи и папатаци на открито Цитрол 10/4 УЛВ. Община Стара Загора ще извърши обработката по административни бюра.

Заради постъпили сигнали на граждани, кметът Живко Тодоров разпореди да бъде извършено ново пръскане срещу комари, след първата дезинсекция от 06.07. т.г.

Местата, където ще се извърши пръскане, ще бъдат обозначени. Карантинният период на препарата е 24 часа. Третото пръскане срещу комари ще бъде извършено в средата на м. август.

Дезинсекцията в административните бюра ще бъде координирана от общинските служители в съответното бюро.

Контролът и координацията на цялата процедура ще бъдат извършвани от Регионална здравна инспекция – Стара Загора.

13.07.2017 г.
Автор: община Стара Загора
Програма Околна среда
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по фонд Култура
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Авторско право за озвучаване на обекти
Областен информационен център

Горещ телефон
за сигнали